3 شرکت تبلیغاتی برتر جهان

برترین شرکت تبلیغاتی

BBDO

BBDO «بی بی دی او» که در سال 1891 تاسیس شد اولین دفتر کوچک خود را در شهر نیویورک و با نام شرکت Batten افتتاح کرد و هم‌ اکنون یکی از برترین آژانس های تبلیغاتی است . در سال‌ های بعدی ، زمانی که با شرکت بارتون (Barton)، دورستین (Durstine) و آزبورن (Osborn) ادغام شد شرکت نسبتاً جدید بارتون، باتن، دورستین و آزبورن (Batten, Barton و Durstine و Osborn) یا همان «بی دی دی او» (BBDO) به صورت رسمی آغاز به کار کرد. از سال‌ها پیش، یعنی در حدود 130 سال پیش در این زمینه مشغول به کار بوده است. هم‌ اکنون این شرکت در حدود 289 آژانس تبلیغاتی دارد که در کل جهان پراکنده شده است و بیش از 15000 نفر کارمند دارد که همین موضوع باعث شده تا بتواند به یکی از بهترین آژانس های تبلیغاتی سراسر جهان بدل شود.

جوایز

«بی دی دی او» تا کنون جوایز زیادی بدلیل عملکرد شایسته‌ی خود دریافت کرده است. این آژانس تبلیغاتی یکی از کارامدترین شبکه‌های تبلیغاتی در سراسر دنیاست که هم در فستیوال کن و هم در گزارش‌های سالانه‌ی کن به عنوان بهترین شرکت تبلیغاتی شناخته شد. در حالیکه بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی به خاطر جوایز اندکی که در طول سال‌های طولانی دریافت کرده‌اند به خود می‌بالند، «بی دی دی او» برای سالیان متمادی به عنوان یکی از برترین آژانس های تبلیغاتی، شهرت قابل توجهی بدست آورده است. آن‌ها از سال 2005 تا به امروز جوایز زیادی را دریافت کرده‌اند و کاملاً شناخته شده‌هستند.

گستره حوزه فعالیت

«بی دی دی او» با چندین سرویس تبلیغاتی اثربخش به کمک مشتریانش می‌رود. این شرکت هم در زمینه پیام‌های بازرگانی و هم در حوزه تبلیغات چاپی طیف وسیعی از خدماتی تبلیغاتی با کیفیت عالی ارائه می‌دهد. در سال‌های اخیر، این آژانس تبلیغاتی با طراحی یک فعالیت مشارکتی و با ایده حفظ انگیزه‌ی مشتریان، توانست یک کمپین تبلیغاتی موفق برای شرکت گیتوراد (Gatorade) اجرا کند. این کمپین تبلیغاتی که حامی مالی آن گیتوراد (Gatorade) بود توانست چند نوع استراتژی تبلیغاتی را همزمان بکار گیرد: افزایش انگیزه‌ی مشتریان برای تغییر، ایجاد یک مکانیزم اهدای پاداش برای وفادار نگهداشتن مشتریان و استفاده از تصاویر گرافیکی زیبا برای تبلیغ محصولات. آن‌ها روزمه‌ی تحسین برانگیزی از خدمات تبلیغاتی را  گرد‌آوری کرده اند

مکان‌ها

زمانی که صحبت از مکان به میان می‌آید، به دلیل حضور گسترده‌ی «بی دی دی او» در همه‌ی مکان‌ها و نقاط دنیا، می توان آنها را به عنوان یکی از بهترین آژانس‌های تبلیغاتی دنیا در نظر گرفت. در حالیکه این شرکت تنها یک مکان آجری و سیمانی در ایالات متحده‌ی امریکا دارد ولی از قدرت نفوذ بالایی در آمریکای لاتین، خاور میانه، آفریقا، آسیا و نیوزیلند برخوردار است. آژانس تبلیغاتی «بی دی دی او»  در سرتاسر جهان گسترده است و این نشان می‌دهد که استراتژی‌های تبلیغاتی آن‌ها موفق بوده است چون توانسته‌اند این تعداد بالای شعب را حفظ کنند.

دومین شرکت تبلیغاتی برتر

DDB Worldwide

تمرکز «دی دی بی» بر تولید محتوا و معرفی خود به عنوان یکی از بهترین شرکت های تبلیغاتی دنیاست. تلاش آن‌ها این است که با حداقل هزینه و خیلی سریع به این هدف نائل آیند. آنها بوسیله داشبورد هایی که طراحی کرده‌اند با جمع آوری‌ داده‌ های بسیار از کمپین‌های خود،‌ کارایی این کمپین‌ها را رصد می‌کنند و قادر هستند تا فرایند‌های کاری خود را به سرعت اصلاح کنند. «دی دی بی» برای شرکت‌هایی مانند گلاد (Glad)، آیکیا (Ikea)،‌ مک دونالد (McDonald)، فولکس واگن (Volkswagen)، اسپرینت (Sprint)،‌ سیدنی اُپن هوس(Sydney Opera House) خدمات تبلیغاتی زیادی ارائه کرده‌است.

جوایز

«دی دی بی»  به دلیل عملکرد شاخص خود در صنعت تبلیغات،‌ تا کنون جوایز بسیار زیادی دریافت کرده است که فهرست آنها را می‌توانید در اینجا ببینید. با نگاهی به عناوین زیر،‌ می‌توان علت افزایش رتبه این آژانس تبلیغاتی و تبدیل شدن آن به یکی از بهترین‌ها را درک کرد: 32 مداد در جشنواره‌ی R&AD 32 جایزه در جشنواره‌ی بین المللی لندن 106 شیر (Lions ) در فستیوال خلاقیت بین‌‌المللی شیرهای کن (مانند Grand Prix کارایی خلاقیت و چندین شیر طلایی)

 گستره حوزه فعالیت

بیشترین سرویس‌های تبلیغاتی که این شرکت ارائه می‌دهد عبارتند از پیام‌های بازرگانی کوتاه،  فیلم‌های کوتاه اطلاع رسانی (infomercials) و یا دیگر انواع موشن گرافیک . «دی دی بی»  آثار گرافیکی ویژه‌ای خلق می‌کند که در آن  از تصاویر جذاب،‌ آمارهای پژوهشی، مفاهیم هوشمند و جذابیت‌ های مدرن استفاده شده است. آن‌ها کمپین تبلیغاتی «کمک به کنیا، نه کانی» را بر عهده داشتند که در نتیجه آن مبالغ زیادی برای کمک به آفریقا جمع‌آوری شد.«کانی وست» یکی رپر و ترانه‌سرای آمریکایی است که کنسرت‌های خیریه‌ای نیز برگزار می‌کند. «دی دی بی»  آمارهای خیلی ارزشمندی دارد که ثابت می‌کند که در اجرای استراتژی‌های تبلیغاتی موثر کاملاً تواناست.

خدمات مشتریان

«دی دی بی»  با ایجاد یک فضای شخصی که در آن کارمندان نظرات و فلسفه‌های خود را در رابطه با شرکت به اشتراک می‌گذارند، شرایطی ایجاد کرده ‌است که کاملاً متفاوت از سایر شرکت‌های تبلیغاتی است. در حالیکه بیشتر آژانس های تبلیغاتی در حد چند پاراگراف در رابطه با تاریخچه‌ی شرکت خود می‌نویسند، «دی دی بی» فیلم‌های تبلیغاتی در حد کسب و کارهای خیلی بزرگ می‌سازد  و ارتباطی صمیمی‌ با مردم برقرار می‌کند. شرکت «دی دی بی» در شهرهای بزرگ  ایالات متحده‌ی آمریکا مثل دیگر آژانس‌های تبلیغاتی بزرگ حضور دارد، شهرهایی نیویورک سیتی، بروکلین، میامی و سان فرانسیسکو.

سومین شرکت تبلیغاتی برتر

Droga 5

«دورگافایو» یکی از آژانس‌‌های برتر تبلیغاتی است که خود را به عنوان شرکتی «خلاقیت محور» و «بومی دیجیتالی» معرفی می‌کند و تمرکز عمده‌ی آن بر فعالیت‌های اجتماعی است. در حالی که این شرکت اخیرا سالگرد 10 سالگی فعالیت خود را جشن گرفته است، ولی اطلاعات کافی در رابطه با تاریخچه‌ی این شرکت در دسترس نیست زیرا آن‌ها بیشتر بر زمان حال متمرکز شده‌اند نه بر زمان قدیم؛ یعنی زمانی که آن‌ ها همین الان مشغول به فعالیت در آن هستند و جایی که توجه و هدف آن‌ها بر آن متمرکز شده است. «دورگا فایو» که فعالیت خود را با یک پروژه‌ی بزرگ در سال 2006 آغاز کرده، ممکن بود در عرض کمتر از 30 روز از شروع فعالیت به زندان بیفتند. اما از آن زمان تا حالا به موفقیت‌های قابل توجهی دست پیدا کرده‌اند. شاید این موفقیت تا حدودی به ماهیت ریسک – پذیری این شرکت مربوط شود. این روحیه ریسک‌پذیری تولید تبلیغات موثری را رقم زده است که مشابه آن قبلاً دیده نشده است! «دورگافایو» تا کنون با کمپانی‌های بزرگی کار کرده است که از جمله آن‌ها میتوان به یونیسف (UNICEF)،‌ گوگل،‌ اچ بی او (HBO)، پیزا هوت (Pizza Hut) و شرکت پرودنشیال (Prudential) اشاره کرد که البته فهرست این مشتریان بزرگ همچنان در حال افزایش است.

ارتباط‌های شخصی

آنها اطلاعات چندانی در رابطه با تاریخچه‌ی تاسیس آژانس خود به افراد نمی‌دهند اما قطعاً اطلاعات زیادی در مورد سرویس‌های تبلیغاتی کنونی و کارکنانشان دارند. می‌توانید در اینجا به فهرست دفاتر، عکس پرسنل این شرکت بهمراه نام ایشان، صلاحیت‌ها وتجربیاتشان نگاهی بیاندازید. همیشه لازم نیست که بدانید شرکت تبلیغاتی شما کارکنان خود را از کجا استخدام کرده‌است، اما بهتر است تا پیش از امضای قرارداد، اطلاعات بیشتری در رابطه با صلاحیت کارکنان آن شرکت و ارتباط تخصص آن‌ها با استراتژی‌های تبلیغاتی و سرویس‌های مورد نیاز خود کسب کنید.

گستره حوزه فعالیت

پیش از امضای قرارداد با یک شرکت تبلیغاتی، اطلاع از  اینکه آن شرکت قادر به ارائه چه سرویس‌هایی به برند شماست، امری بسیار ضروری و مهم است. «دورگا فایو»  استراتژی‌ها و سرویس‌های تبلیغاتی زیادی می‌تواند ارائه دهد. علت اثربخشی بالای خدمات این شرکت بخاطر سرویس‌های گسترده آنهاست که فهرست برخی‌ از آنها در زیر آمده است: استراتژی‌ برند بازاریابی حسی تولید پروتوتایپ ارزیابی و تحلیل آمار‌ی کمپین‌های بازاریابی یکپارچه طراحی سایت‌های اینترنتی ویژه‌ی برندها البته این‌ها تنها چند مورد از هفده سرویس تبلیغاتی است که  «دورگافایو» به مشتریانش ارائه می‌دهد.

جوایز

«دورگافایو» در جشنواره‌ی شیر‌های کن که همین امسال برگزار شد به عنوان یکی از شرکت‌ های برتر تبلیغاتی مستقل انتخاب شد. این آژانس تا کنون توانسته است در چندین جشنواره‌ی دیگر نیز جوایز خوبی را دریافت کند. «دورگا فایو» به عنوان آژانس Ad Age & Creativity سال انتخاب شد و هم‌ چنین جوایز دیگری از جشنواره‌ی D&AD دریافت کرده است.